Bugun...


NİHAT HATİPOĞLU, KÜÇÜKÇEKMECELİLERLE BİR ARADA
İlahiyatçı Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Küçükçekmece Belediyesi’nin Kutlu Doğum haftası dolayısıyla düzenlediği etkinlikte Küçükçekmecelilerle bir araya geldi.

NİHAT HATİPOĞLU, KÜÇÜKÇEKMECELİLERLE BİR ARADA
+ -

Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa, Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcıları Mehmet Besim Müftüoğlu ve Mustafa Kuzugüden, Küçükçekmece Belediye meclis üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı. 

"TÜRKİYE,  MEKKE VE MEDİNE'NİN DUVARIDIR'' 

Nihat Hatipoğlu; İdlip’de öldürülen masum çocuklara dikkat çektiği konuşmasında, “ Yüzlerce kişi ve çok sayıda çocuk zehirli gazlarla öldürülüyor. Hiç hesaba katmadığınız şeylerden hesaba çekileceksiniz. İnanıyorum ki onların hesabı bizlere de sorulacak. Dünyada bunun hesabını soran direnen tek ülke Türkiye'dir. Müslümanlar ve müminler vicdanlıdır. Anadolu çok önemlidir. Türkiye, Mekke ve Medine'nin duvarıdır. Eğer Türkiye aşılırsa inanınız ki Cenab-ı Allah'ın lütfü hariç bu iki toprağı koruyacak hiç bir millet yoktur. Zenginlik para, mal vardır ama bu yürek bizden başka kimsede yoktur. Bunun için Türkiye'yi hazmedemiyorlar ve Allah oyunlarını bozsun. Bu ayı en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. Çünkü ümmet-i Muhammed duaya muhtaç''diyerek dua etti.

Hatipoğlu; Osmanlı Padişahlarının Peygamber Efendimiz’e olan aşkından söz ederek, onun hayatından kesitleri de katılımcılarla paylaştı.

"ALLAH BİRLİĞİMİZİ VE DİRİLİĞİMİZİ BOZMASIN"

Peygamber Efendimizi anmak ve anlamak için böyle bir programı organize ettiklerini ifade eden Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu; " Allah ülkemizin birliğini dirliğini bozmasın. Son kalemizi düşmana teslim etmesin.  Çünkü bizim gidecek başka yerimiz yok. Allah bu ümmete yardım etsin diye dua ediyoruz. Bu ümmetin birliği ve gücü için  hepimize görevler düşüyor. Ülkemizin selameti için hepimiz hayır dualarını istiyoruz. Bu gece bizimle birlikte olan hocamıza da çok teşekkür ediyorum' dedi. 

Programın ardından ise, Küçükçekmece Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu, Nihat Hatipoğlu'na teşekkür ederek çiçek takdim etti. Vatandaşlara  gül suyu hediye edilirken, Celaleddin Şensoy seslendirdiği kasidelerle dinleyenleri mest etti.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI