Bugun...


Kale Yapı Malatya Platformu İstişare Toplantısı

Kale Yapı Malatya Platformu İstişare Toplantısı
+ -

Malatya Platformu Genel Başkanı Muzaffer Tunç'un organize ettiği, Kale Yapı yönetim kurulu başkanı İbrahim Coşkun'un ev sahipliğini üstlendiği istişare toplantısına iş adamları Konfederasyon Federasyon Dernek ve STK başkanları buluştu.
Başkan Muzaffer Tunç'un açılış konuşması; “Değerli büyüklerim değerli kardeşlerim bugünkü Malatya Platformu istişare toplantısına hoşgeldiniz. Malatya Platformu 5 yıl önce kuruldu. 5 yılda 250'ye yakın seminer sempozyum panel kermes istişare toplantıları yapıldı.
Malatya Platformu bir dernek değil, bir vakıf değil. Herhangi bir resmi kunyesi yok. Biz Malatyalıyız ama Malatyalıcı değiliz. Edirne'den Kars'a, hepimiz Türkiyeliyiz. Biz Malatya Platformu olarak Türkiye ile beraberiz, Dünya ile beraberiz. Vilayetler gelişirse Türkiye gelişir, insanlar gelişir, hayat güzelleşir. Bu platform Malatya'nın değil Türkiye'nin platformu. İstişare toplantılarının amacı; 4 basamaktır.
Birincisi tanışma, ikincisi görüşme, üçüncüsü proje, dördüncüsü ise yapıdır. Tanışmadan görüşme olmaz. Görüşmeler olmadan da proje ortaya çıkmaz. Proje olmadan da bir yapı ortaya koyulmaz, her şey birbirine bağlıdır entegredir. Bu çalışmaların arasına ticari ve iktisadi çalışmaların genişletilmesi, sanayi ve iktisadi çalışmalarının genişletilmesi eğitimde, sağlıkta, birlik ve beraberlikte çalışmaların yapılması yeni dünya düzeninde güçlü bir Türkiye, güçlü bir millet için bu toplantıyı yapıyoruz. Açılış ve tanıtım konuşmamı sonlandırırken, burada bulunan tüm STK Dernek Konfederasyon Federasyon ve basın mensubu başkanlarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyor, özellikle bugün burada bizleri misafir edip tanışmamıza, kaynaşmamıza, güzel işler yapmamıza vesile olan, ev sahipliğinizi yapan Kale Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun beyefendiye teşekkür ediyorum. ve sözü mikrofonu İbrahim Coşkun beyefendiye bırakıyorum.” Dedi. İbrahim Çoşkun ise; 
“Öncelikle Burada bulunan tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyorum. Kendimi tanıtayım Kale Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Coşkun, Manisa Akhisarlıyım. Evliyim. 2006 yılında Bayrampaşa'da askerlik yaptım.
Askerlik sonrası Türkiye'nin en büyük firmaların birinde 6000 kişiye istihdam sağlayan bir firmanın genel müdürlüğünde muhasebe görevi mesleğimi yaptım. 2012 yılında emlak sektörüne girdim, 2014 yılında kendi şirketimi yani Kale Yapı’yı kurdum. Kuruluşumuzdan bugüne kadar 4000 konut satışı yaptık, ülke ekonomisine katkı sağladık. Kale Yapı benle ibaret değil,  yanımızda çalışan 140 personelimizle ibaret. Ruhumda ben yok, biz var. Kale yapı olarak sektöre en büyük yatırım yapan iş adamı ünvanı ödülüne layık görüldük. 21 Haziran 2021'de etken diye yeni bir firmamızı kurduk. Birçok alanda yatırımlarımız devam edecek. Ülkemizin ve milletimizin gelişmesi anlamında, İnşallah hayırlara vesile olacaktır. Teşekkür ediyor, sözu Anadolu Birlik Eğitim Sağlık ve Turizm Federasyonu Başkanı Yasin Uluhan'a bırakıyorum.” dedi ve sözü bıraktı. Yasin Uluhan; ''Ben Yasin Uluhan Konyalıyım, evliyim. 2 çocuğum var; bir kız, bir erkek. Ülke ve millet için atılan her adımda; kültür, sanat, sağlıkta, eğitimde, birlik ve beraberlikte hayıra vesile olan hayır yapmış gibi olur. Biz ülkemizin her koşulunda ağlayan gözlere mendil, kanayan yaralara merhem olacağız. Güçlü bir Türkiye için halkımızın refahı ve ferahı için her koşulda alınacak her türlü kararın yanındayım ve destekçisiyim.'' 

Bu toplantıyı bize organize eden Malatya Platformu Geneol Başkanı Muzaffer Tunç beye, ev sahipliğini üstelenen Kale Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çoşkun beye ve burada bulunan tüm başkanlarıma, katılımcılara ve basın mensuplarına teşekkür ediyorum. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, hayırlı olsun.

Muzaffer Tunç'un kapanış konuşmasıyla toplantı tüm katılımcılara teşekkür ederek kapandı.

Katılımcılar: 

Kale Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çoşkun,

Malatya Platformu Genel Başkanı Muzaffer Tunç,

Anadolu Kültür Eğitim ve Sağlık Federasyonu Yasin Uluhan

Bankacı ve Yönetici Hakan Öke

Okul Müdürü Mehmet Nuri Kaynar

Kızılay Aytekin Çolak

Sivas Kangal Dernek Başkanı Bekir Özyurt

Diyarbakır federasyonu Genel Başkanı İbrahim Yalçıntepe

Mali Müşabir Erdal Güngör

Fatihan Turizm Abdullah Karaca

Konya Çalışanları A.Ş Suat Sakarya

Afganistan Dernekler Federasyonu Aslan Türkmen

Osmanlı Arşivi Uzmani Ahmet Çiçek

Marmaranın Sesi Gazetesi Sabahattin Acar

Kanal 58 Sivas TV Sunucu Esra Polat

Matematikçi Gürkan Kanat

Bilirkişi Derneği Celal Kansu

Katılan herkese teşekkür ederiz.

 

SUDENAZ ŞAHİN


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI