Bugun...


Halis Dalkılıç; Malatyalı hemşerilerimizden oy istemiyorum, omuz istiyorum
AHA İSTANBUL - Küçükçekmece Malatyalılar Sanatcı Selahattin Alpay'la meclis üyesi adayı Mustafa Karakaş'a destek için özel gecede tam destek verdiler.

Halis Dalkılıç; Malatyalı hemşerilerimizden oy istemiyorum, omuz istiyorum
+ -

Ak partiden  kontenjandan belediye meclis üyesi Adayı olan Küçükçekmece Malatyalılar dernek başkanı Mustafa Karakaş için özel birlik beraberlik destek gecesi düzenlendi. 7'den 70'e Malatyalıların gecede yer alırken özel konuklar arasında İstanbul milletvekili Halis Dalkılıç, , Küçükçekmece belediye başkanı Temel Karadeniz, eski başkan Aziz Yeniay, Yeni Malatyaspor kulüp başkanı Adil Gevrek başkan vekili Aziz Damar, Pütürge dernekler federasyonu başkanı Cihan Akköse, Pütürge eğitim vakfı başkanı Av. Nami Korkmaz, Mastöb kadın kolları başkanı Canan Altınbaş ve Mastöb yöneticileri ,sivil toplum kuruluşu temsilcileri  ve ismini sayamadığımız misafir gecede yer aldı.

Programın başlamasıyla selamalama konuşması yapan ev sahibi Mustafa Karakaş derneğin kuruluşu hakkında bilgi verirken kurucu başkan Halim Bölükbaşına teşekkür etti. Meclis üyesi Adayı Mustafa Karakaş " Malatya derneklerimizle  hemşerilerimiz bizlere  sahip çıktıklarından dolayı herkese teşekkür ederim.  Malatytalılar öne çıkartılan hemşerilerimizin sonuna kadar desteklemektedirler. Küçükçekmecenin kent olarak oluşturulmasında yer alıp sonuna kadar yanında olacağız. "dedi.

Malatya Konfedarasyon başkan vekili Aziz Damar'da konuşmasında Malatyalıların Temel başkana tam destek vermelerini istedi. 

Selamlama konuşması yapan eski belediye başkanı Aziz Yeniay'da " Sandıklar 12 gün sonra önümüze gelecek. Bir ilçenin kaderini, belirleyecek, kaderimizi oyluyacağız. Kırgınlıklarımız eksikliklerimiz olabilir. Ak Partinin iktidarı ile bir ülkenin kaderini değişitirdik. Daha gidecek çok yolumuz var. Dün Aziz'di, Bugün Temel'dir. Buranın kaderini dost doğru götürebilmek için desteklerinizi esirgemeyelim. Bilinki Bir Tek Seninle Kazanacağız. "diyerek seçim günene kadar aranmadık kimsenin kalmamasını istedi. Bir oy deme gitmemezlik yapma oyunu kullan durmak yok yola devam dedi 

İstanbul milletvekili Halis Dalkılıç'da konuşmasında Malatyalı hemşerileriyle her zaman gurur duyduğunu, dile getirirken Çanakale zaferinin 104. yılı dönümünü unutmayarak Şehitlere rahmet dilerken şükranlarını sundu. Milletvekil Halis Dalkılıç " Çanakkale zaferi bizim milletimizin duruşunu temsil eder. Milletin gereğini esaretten devir aldık. Çanakkale 104 yıldır bitmemiştir. Dünya vicdanını kaybetmiştir. Annelerin feryadını kimse duymuyor. Birtek sizler mazlumların sesini duyuyorsunuz. "dedi. Milletvekili Halis Dalkılıç konuşmasında Küçükçekmeceye hizmet eden eski başkanlar Azizi Yeniay ve Temel Karadenize teşekkür etti. Konuşmasının devamındada Halis Dalkılıç" Mesele parti meselesi değildir. Biz hizmetlerin devamını istiyruz. Kalan 12 günde hemşerilerimize güveniyorum. Mesele Ak Parti meseledi değil, Temel Karadeniz'e oy istemiyorum.Omuz istiyorum."dedi. Salonda bulunanlarada seslenerek Temel Karadeni'e, Binalı Yıldırım'a, Recep Tayyip Erdoğan'a destek sözü alırken çocuklarının ve ilçenin kaderini belirleyeceklerini hatırlattı. 

Son konuşmacı olarak söz alan Belediye başkanı Temel Karadeniz rakiplerinin hiç bir projesini vatandaşların dinlemediğini, idolojik yayın yaptıklarını sözlerine ekledi. Başkan Temel Karadeniz konuşmasında Gelin Küçükçekmeceyi düşünelim. 2004 yılından bugüne Küçükçekmecenin nasıl değiştiğine şahitlik edelim, rüzgar olalım. Şimdiye kadar 2 devlet hastanesi, Diş hastanesi, semt konatları, sosyal tesisler, 7 noktada metro inşaatı var. Öğretmen evi dedik açtık. Biz işimize odaklandık. Rakiplerimizin proje derdi yok. Hepinizin desteklerini istiyorum. Kırgınlıkları unutalım , komşularımıza sadace belediye seçimi olduğunu hatırlatalım."dedi. 

Konuşmalar sonunda sahne alan Malatya'lın kültür elçisi Selahattin Alpay söylediği türkülere protokol ve misafirler halay çekerek geceye anlam kattılar. 
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSIYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI