Bugun...


ERZURUMLULAR KÜÇÜKÇEKMECE’DE BULUŞTU
Aha / Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü, Küçükçekmece Belediyesi ve Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Birliği tarafından Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle kutlandı.

ERZURUMLULAR KÜÇÜKÇEKMECE’DE BULUŞTU
+ -

Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu, Mustafa Ilıcalı, İbrahim Aydemir, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, AK Parti Küçükçekmece İlçe Başkanı Mustafa Korkut, Avrupa Yakası Erzurum Dernekleri Birliği Başkanı Osman Toraman, sanatçılar ve binlerce Erzurumlu vatandaş katıldı.

 

“ERZURUM TÜRKİYE’NİN SÜTUNLARINDAN BİR TANESİ”

 

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve kısa film gösterimleri ile devam eden programda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Erzurum, Türkiyemizin sütunlarından bir tanesi. Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, devletimize, kaderimize ve geleceğimize sahip çıkan değerli bir ilimiz. Doğu Anadolu için güzel bir kalkınma planı hazırladık. Bize düşen, bu vatanı kurtaranlara layık olacak şekilde ülkemizin kalkınmasını, gelişmesini sağlamaktır. Bunun için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Konuşmasında Erzurum’da yapılacak olan projeleri anlatan Yılmaz, “Rize - Erzurum arasında OVİT Tüneli’ni açıyoruz, Bingöl - Erzurum arasını duble yollarla bağlıyoruz, Erzurum ve Bingöl üzerinden bu çalışmalarla Karadeniz’i GAP’a bağlıyoruz” dedi.

 

“GÜZEL BİR TARİHİN ÇOCUKLARIYIZ”


Erzurumluların çok değerli bir tarihi olduğunu belirten AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu da, “99 yıl önce canımızla Kurtuluş Savaşı’na kanımızla Erzurum’a sahip çıktık. Bu Erzurum ki Rum ellerindendi ama Anadolu’yu yurt edinen Türklere kapı oldu, toprak oldu. Bu Erzurum ki, Osmanlı’da, Selçuklu’da hainlerin içeriye girmemesi için orada Palandöken’den daha güçlü olarak kale oldu, yurt kapısı oldu. Bu Erzurum ki, 99 yıl önce birisi gelip karşısına dikilene Nene Hatun’un satırıyla, İbrahim Hakkı’nın torunuyla ‘Allah-u Ekber’ diyerek ’ben buradayım’ dedi. İşte biz Erzurumlular olarak bu kadar güzel bir tarihin çocuklarıyız. Biz sadece 99 yıl önce bunu yapmadık. 15 Temmuz’da Yakutiye Meydanı’nda 100 binlerle Ankara’ya ve demokrasiye sahip çıktık” diye konuştu.

 

"ERZURUMLULARI SEVİYORUZ"


Erzurum ve Erzurumlulara hayranlığını gizleyemeyeceğini belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise “Erzurum’un vatan denince, bayrak denince göstermiş olduğu reflekslerin aşığı olan birisiyim. Allah hepinizden razı olsun çünkü Türkiye, bayrak ve vatan denince gösterdiğiniz reflekslerinizi çok yakından takip ediyor. Ben bu duyarlılığınız için hepinize çok teşekkür ediyor, bu programı düzenlemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Her 12 Mart’ta Küçükçekmece’de buluşalım. Çünkü Küçükçekmece Belediyesi Erzurumluları seviyor, ben Erzurumluları seviyorum” şeklinde konuştu.

 

İBRAHİM ERKAL HEMŞERİLERİYLE BULUŞTU

 

Konuşmaların ardından sanatçı İbrahim Erkal, en sevilen şarkılarını söyleyerek hemşerileri ile buluştu. Erzurumlu vatandaşlar, hemşerileri İbrahim Erkal’a sevgi gösterisinde bulundu. Erkal’ın mini konserinin ardından plaket töreni düzenlendi. İstanbul’da yaşayıp memleket hasreti çeken Erzurumlu vatandaşlar düzenlenen etkinlikte Erzurum yöresine ait şarkı ve gösterilerle hasretlerini giderdi.

 
Kaynak: AHA AKBABA HABER AJANSI

Editör: HÜLYA ÜNLÜGÜLYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI